Sprievodná hudba

Sprievodná hudba – zmenaaktualizované: 1.11.2013

Znova sme sa vrátili k pôvodnej hudobnej kulise pri prechode z hlavnej stránky na stránku Chovateľskej stanice. Toto hudobné spestrenie bolo doplnkom stránky v čase, keď sa vytvárala a formovala finálna podoba stránky o Chovateľskej stanici. Touto staronovou zmenou sme chceli navodiť take malé, nostalgické zaspomínanie na chvíle, keď sme o našom Dagovi ešte len snívali. Hudba symbolizuje teda aj zrod našej chovateľskej stanice, preto sa tak spontánne ocitla na našej stránke opäť.


Voľba hudobného doprovodu prechodu z hlavnej stránky na stránku CHS bola motivovaná symbolikou.

Stafordšírsky bulteriér a deti. To je kombinácia, ktorá
nerozlučne k sebe spája týchto aktérov. To, že SBT miluje deti a dokáže sa s nimi tolerantne a vytrvalo hrať, to nám privodilo myšlienku použiť ako sprievodnú hudbu – skladbu s názvom Až, od skupiny Katapult. Lebo ešte aj dnes, s odstupom toľkých rokov je táto skladba vo svojom hudobnom žánri obľúbená a vlastne vždy aktuálna.

Pamätníci si určite dobre pamätajú úspešnú, vrcholnú éru Katapult-u.
60-te a 70-te roky boli obdobím rozmachu Rock and Rollu a skupina Katapult bola typickým predstaviteľom tohto hudobného štýlu v bývalom Československu. Tak ako Rolling Stones na západe, tak Katapult na východe boli v tom čase rokenrolové jednotky. Samozrejme aj dnešná mládež, ktorá uznáva tento hudobný štýl, môže byť nesmierne rada, že existuje rocková skupina, hrajúca elementárny rock a ktorej líder by mohol byť ich starým otcom.

Tento rok 2013 sa bude niesť v znamení osobného jubilea lídra skupiny :
OLDA ŘÍHA, 50 LET HRAJU ROCK !
1963 – 2013
Keď zoberieme do úvahy, že pri tejto príležitosti
pripravuje Katapult na tento rok 50 výročných koncertov,
môžeme bez nadsázky vyhlásiť, že
Katapult je cool.

OldaRiha
Share This Post
Nezaradené

Comments are closed.